вівторок, 23 січня 2018 р.

Урок 51

Урок 22/01 Йонізаційна дія радіоактивного випромінювання. Природний радіоактивний фон. Поглинута та експозиційна дози. Потужність радіоактивного випромінювання. Дозиметри.

Мета уроку: Розглянути йонізаційну дію радіоактивного випромінювання і поняття природного радіоактивного фону, поглинуту та експозиційну дозу і потужність радіоактивного випромінювання. 


середа, 17 січня 2018 р.

Урок 49

Урок 17/01 Активність радіоактивної речовини. Період напіврозпаду радіоактивного нукліда.
Мета уроку: Дати поняття активності та періоду піврозпаду радіоактивної речовини. 


понеділок, 15 січня 2018 р.

Урок 48

Урок 15/01 Радіоактивність. Радіоактивні випромінювання, їхня фізична природа і властивості.
Мета уроку: Дати поняття радіоактивності, розглянути види радіоактивного випромінювання, їх природу і властивості Вивчити правило зміщення. 
Радіоактивність – це властивість ядер радіонуклідів самовільно перетворюватись в ядра інших елементів з випромінюванням мікрочастиць..
Марія Складовськая-Кюрі і Пьєр довели, що не тільки Уран має цю властивість. Крім того було відкрито 3 види радіоактивних променів: α-, β- і γ-промені.
α- промені – потік ядер гелію.
β- промені – потік електронів.
γ- промені – електромагнітне випромінювання великої частоти.
Правило зміщення:
При α-розпаді ядра деякого елемента утворюють ядро атома елемента, який в Періодичній системі хімічних елементів Д.І.Мендєлєєва розташовано від вихідного елемента на дві клітинки вліво.

При β-розпаді ядра деякого елемента утворюють ядро атома елемента, який в Періодичній системі хімічних елементів Д.І.Мендєлєєва розташовано від вихідного елемента на одну клітинку вправо.

Д/з § 23 впр 23 (2-4,7)